Chór „Misericordias" w Rokicinach Podhalańskich powstał w 2002 roku z uczestników grupy oazowej oraz ich rodzin. Grupę prowadziła Siostra Urszulanka S. Teresa Puzio. Początkowo grupa ta nosiła nazwę „Rozśpiewane Rodziny", uświetniając wszystkie uroczystości kościelne naszej parafii p.w. Miłosierdzia Bożego. W czerwcu 2003 roku organistką została Kinga Brandys, która z inicjatywy Księdza Proboszcza Antoniego Syca podjęła się prowadzenia chóru.

Od stycznia 2005 roku funkcję organistki i dyrygentki przejęła Danuta Kwiatkowska, a chór zmienił nazwę na „Misericordias". Mimo swej krótkiej działalności chór prezentuje bogaty repertuar, biorąc udział w licznych koncertach i przeglądach chóralnych.

Osiągnięcia chóru to:

• udział w przeglądach Pieśni Religijnych

• udział w przeglądzie Pieśni Patriotycznych

• koncerty kolęd

• oprawa uroczystości „Szlaki Papieskie" w Pałacu Arcybiskupów w Krakowie

• uświetnienie uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego mieszkańców Rokicin Podhalańskich zamordowanych w czasie II wojny światowej

• koncerty kolęd w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Rabie Wyżnej

• koncert chóru podczas poświęcenia pomnika Jana Pawła II w Rabie Wyżnej.

Za swoje osiągnięcia chór otrzymał liczne dyplomy.