Kancelaria Parafii

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (26 VI)

1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy do czwartku po mszy św. porannej.

2. W liturgii tygodnia wspominamy:

- w poniedziałek - św. Cyryla Aleksandryjskiego bpa i doktora Kościoła,

- we wtorek -  św. Ireneusza, bpa i męczennika,

- w  środę - 29 czerwca - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w tym dniu przypadają imieniny księdza Piotra. Pamiętajmy o nim w modlitwie, aby dobry Bóg darzył go obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski. Msza św. w int. ks. Piotra w środę o godz. 18.00.

- w przyszłą niedzielę – wsp. św. Tomasza Ap

3. Tym, którzy brali udział w nabożeństwach eucharystycznych - oktawy Bożego Ciała składam serdeczne Bóg zapłać.

4. Od tego tygodnia i przez miesiąc lipiec i sierpień msze święte popołudniowe w tygodniu odprawiane będą o godz. 18.00. W niedziele bez zmian.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17 do 18. W piątek o godzinie 7.00 i 18.00 będzie Msza św., następnie nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

6. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty oraz modlitwy w int. rodziców oczekujących dziecka.

7. Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelką życzliwość. Szczególnie dziękujemy mieszkańcom roli Kamieńce za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty, za tydzień prosimy mieszkańców roli Grycówka i Gawlikówka.

8. Pielgrzymka parafialna do Tropia, Tuchowa i Porąbki Uszewskiej i Szczepanowa w dniu 28 czerwca 2022. Zapisy w zakrystii. Wyjazd sprzed Groszka o g.8.00 koszt 110 zł.

9. Bóg zapłać za dary na rzecz mieszkańców Ukrainy, jeszcze jutro po mszy św. porannej będzie można złożyć dary a Panów Strażaków bardzo bym prosił o pomoc w przewiezieniu darów do Chabówki.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Gość Niedzielny”, Mały Gość, Miłujcie się, Apostolstwo chorych, Rycerz Niepokalanej.

11. Wszystkim życzymy miłej, spokojnej i radosnej niedzieli  oraz odpoczynku w czasie wakacji i urlopów.