Kancelaria Parafii

 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - (10 X) 

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie. W świecie, który proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi. Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 10.30. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych w wypominkach, które można już składać.

2. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia. Tego dnia 43 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. 

3. Październik to miesiąc różańca. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu prowadzą: poniedziałek kl I,II,III; wtorek kl. IV,V; środa kl. VI,VII, czwartek kl. VIII – w ramach przygotowania do bierzmowania; piątek OAZA; sobota RÓŻE;

4. W środę 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz.17.00.

5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie nauczycielom, katechetom i pracownikom szkoły, życzymy  wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Całą społeczność naszej Szkoły serdecznie zapraszam na nabożeństwo Fatimskie w środę i różaniec w ich intencji.  

6. W tym tygodniu trzeci  piątek miesiąca.

7. Tym wszystkim którzy wspierają ofiarami swoją parafie i prace przy cmentarzu, niech dobry Pan wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym". Bóg zapłać jednej rodzinie za ofiarę kopertową na ogrodzenie.      

8. „Bóg zapłać” za ofiary składane na kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańcom roli Pykówka, na następny tydzień prosimy mieszkańców roli Wojdyłówka.

9. Serdecznie dziękuję za wczorajszą Pielgrzymkę do Częstochowy, za wspólną modlitwę i radość wspólnoty.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

icon