Kancelaria Parafii

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO (9 I)

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Jest to również okazja, aby wspomnieć swój sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na cele misyjne w kwocie 1595zł ; Bóg zapłać młodzieży Oazowej za zbiórkę: Barbarze, Gabrieli Mach; Agnieszce Mierzwa; Dominice, Agnieszce Żegleń; Sandrze i Samancie Domałacznym.

4. W liturgii w tym tygodniu:

- czwartek – wsp. Św. Hilarego, bpa i doktora Kościoła;

5. W piątek nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego  odprawimy o godz. 17.00. Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do I Komunii św.  w piątek podczas wieczornej Mszy św. o godz. 17:00.

6. Składam podziękowanie naszym Strażakom za pocięcie drewna do ogrzewania w kościele.

7. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest następujący:

10 stycznia – poniedziałek g. 8.30 – Bugajówka;

11 stycznia – wtorek g. 14.00 – Jeleniówka, Mirackówka;

12 stycznia – środa g. 8.30 – Dydówka, Smolcówka;

13 stycznia- czwartek g. 8.30 – Pawlakówka Zarębki, Chobotówka;

8. W zakrystii do następnej niedzieli można się  jeszcze zapisywać na prenumeratę prasy katolickiej.

9. „Bóg zapłać” za ofiary na ogrzewanie składane indywidualnie w czasie kolędy oraz na kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańcom roli Pawlakówka, Dwór, Zarębki, na następny tydzień prosimy mieszkańców roli Chobotówka.

10. Wczoraj odbył się charytatywny koncert Małej Armii Janosika z Raby. Bóg zapłać wszystkim za zorganizowanie tego koncertu kolęd, za obecność i przepraszam za utrudnienia w liturgii w tym tygodniu. Transmisja z tego koncertu będzie 30 stycznia o godz. 14.20 w TV TRWAM.

11. Od przyszłej niedzieli nie będzie mszy św. o godz. 9.30.

12. Wszystkim życzymy miłej, spokojnej i radosnej niedzieli.