Kancelaria Parafii

OGŁOSZENIA PARAFIALNE (29 XI) - I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. Radosny czas przygotowania się i oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz obchody jego pierwszego przyjścia na świat w stajence betlejemskiej.

2. Wprowadzenie nowego proboszcza na jego urząd to radosne wydarzenie dla naszej parafii. Życzymy księdzu Robertowi Janczurze potrzebnych łask Bożych, zdrowia, siły oraz ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże!

3. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Msze św. roratnie. W tym roku ich tematem będzie nieustannie dokonujący się Cud Eucharystii. Roraty odprawiać będziemy o 6.50, tak jak w roku ubiegłym.

W pierwszą sobotę tj. 5 grudnia, na Mszy roratniej poświęcimy różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Serdecznie zapraszamy!

4.  W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta w czwartek od 16.00 do 17.00.

5. Bóg zapłać roli Szpurnógówce za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu proszę Brodakówkę, w następnym Pykówkę.

Bóg zapłać Paniom Czesławie Kurandzie – Antolak oraz Angelice Myjak za wykonanie wieńca adwentowego.

6. Dziś zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Jak co roku mąż Pani organistki dostarczy je do naszych parafian z zachowaniem norm bezpieczeństwa (bez wchodzenia do domów). Ofiary złożone z tej okazji stanowią podstawowe wynagrodzenie za posługę organistów w naszym kościele.

7. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek: Święto świętego Andrzeja Apostoła

Czwartek: Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i misjonarza

Piątek: Wspomnienie świętej Barbary, dziewicy i męczennicy.

Po Mszy św. o 17.00 nieustająca nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą, II Niedzielę Adwentu przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.