Ogłoszenia III NIEDZIELA WIELKANOCNA - BIBLIJNA

1. Dzisiaj Święto Chrztu Polski obchodzę w naszej ojczyźnie od 2019r. Przyjęcie chrztu przez księcia Mieszka I w 966 r. jest tradycyjnie uważane za początek chrystianizacji Polski. Chrzest księcia nie był jedynie wydarzeniem religijnym, włączył bowiem rodzące się państwo polskie w krąg Europy łacińskiej otwierając przed krajem nieznane wcześniej możliwości.
  2. Dzisiaj również rozpoczyna się Tydzień Biblijny niech będzie dla nas zachętą do częstszego sięgania i czytania Pisma Świętego.
  3. Także dzisiaj poprzez zachętę Przewodniczącego KEP modlimy się i chcemy dawać świadectwo o wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Bóg jest Panem życia, módlmy się, aby każdy człowiek, także ten najmniejszy pod sercem mamy miał prawo do życia. Wspierajmy rodzące się życie, z Maryją wstrzymajmy atak ideologii cywilizacji śmierci. W naszej parafii 25 osób złożyło deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Niech Matka Najświętsza wynagradza.
  4. Składam serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji Odpustu parafialnego wszystkim lektorom i ministrantom, panu Łukaszowi szafarzowi, niosącym feretrony i baldachim, dzieciom z kwiatkami Oazie, dzieciom z Przytupu oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z naszej parafii za przygotowanie obiadu dla kapłanów na plebanii. Bóg zapłać wszystkim za obecność i modlitwę.
  5. W parafii rozpoczęte są prace przy czyszczeniu chodników, będą jeszcze impregnowane i uzupełniony piasek między kostkami, rozebrane zostały murki przy schodach do plebani bo już trzy razy były doklejane okładziny ale jednak odpadały po mrozach - będą zrobione podobne. Również mur przy wjeździe do garażu przy plebani  pękł i potrzeba go było rozebrać i odtworzyć na nowo. Zostały zrobione chodniki do kapliczek przy obejściu wokół kościoła. Na trawniku przy parkingu posadzone zostały krzewy w kształcie serca i będzie jeszcze napis choć pewnie na efekt trzeba będzie jeszcze poczekać. Dziękuję lektorom i ministrantom, którzy pomogli oczyścić ze starych gazet i sprzętów dwa poddasza na plebanii oraz rodzicom za ich wywiezienie na składowisko odpadów. Bardzo więc dziękuję za wykonanie wszystkich tych prac oraz wszystkie ofiary składane szczególnie w pierwszą niedzielę miesiąca.
  6. Bardzo proszę o zabranie w tym tygodniu palm z niedzieli palmowej.
  7. W czwartek msza św. o g. 18.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Bardzo dziękuję za dotychczasową obecność i modlitwę. Zachęcam do tego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym wszystkich Parafian.
  8. Próba chóru w piątek o g. 18.00, również w piątek spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla uczniów klasy VII.
  9. Czytajmy prasę katolicką.
  10. Wszystkim parafianom życzę rodzinnej niedzieli i dobrego tygodnia.
  11. Zapowiedzi przedślubne:

6.     Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia!

Terminy mszy św. gregorianek i intencji przekazanych innym kapłanom do odprawienia wywieszone są w gablocie, a dotyczą one:

GREGORIANKI:   + Andrzej Pasieczny od 1 do 30 lipca, + Tadeusz Pniaczek od 1 do 30 sierpnia;

Intencje INDYWIDUALNE: , + Józef Filas 67 int. termin do ustalenia!!!, + Tadeusz Pniaczek – 5 int.,,  + Andrzej Pasieczny – 47 int.,