Kancelaria Parafii

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.05.2023

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1.    Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – jeden z trzech najważniejszych dni w roku liturgicznym. A w przyszłą niedzielę, 4 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Świętej. Jest to ostatni dzień, w którym dobiega końca czas przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej .

2.    W tym tygodniu przypada:

- poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze św. 7.00, 17.00,

- wtorek – wsp. św. Jana Sarkandra,

- środa – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny,

- czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

- sobota – wsp. świętych Karola Lwangi i towarzyszy męczenników.

3.    W rozpoczynającym się tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca, spowiedź w czwartek od godz. 16.00, spowiedź od 17.00.

4.    W tym tygodniu odbędą się ostatnie już nabożeństwa majowe w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00.

5.    Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 7.00.

6.    Składam serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę w piątek przy Grocie. Uczciliśmy śpiewem Matkę Najśw. oraz nasze mamy. Dziękuję p. Sołtys, P. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie W., oraz występującym: Oazie, paniom z Koła Gospodyń, zespołowi Korpielorze ze Skomielnej Białej, naszemu zespołowi Z Przytupem, dzieciom z Przedszkola i wszystkim uczestniczącym i modlącym się. Dziękuję również za wczorajsze czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Za modlitwę śpiew.

7.    Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku będziemy obchodzili 8 czerwca. Już teraz zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatów.

8.    Po raz 27 od 2 – 4 czerwca na Polach Lednickich młodzież z całej Polski spotka się, aby w kilkudziesięciotysięcznej wspólnocie wyznać swoją wiarę. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego wyjazdu. Hasło tegorocznego spotkania to „Idź za Barankiem”.

9.      Pod hasłem “Jestem!” odbędzie się 7 czerwca uwielbienie na Krakowskim Rynku poprzedzające uroczystość Bożego Ciała, które poprowadzą Marcin Zieliński oraz Michał Król.

icon