Kancelaria Parafii

III Niedziela zwykła – 22 stycznia 2023 r.

1. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dzisiaj niedzielę Słowa Bożego.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 jasełka w wykonaniu młodzieży naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do sali pod kaplicą.

3. W poniedziałek przypada 10. rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej
  • w środę, 25 stycznia, święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  • w czwarte, 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, uczniów św. Pawła Apostoła, biskupów,
  • w sobotę, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła. To jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

5. Koronkę do Miłosierdzia Bożego  odprawiamy w każdą niedzielę przed mszą św. popołudniową a w każdy piątek o godz. 17.00 z Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. 2 lutego poświęcenie świec dzieciom komunijnym a rodziców na następny dzień proszę o rozebranie dekoracji świątecznych.

8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.