Kancelaria Parafii

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024 r.

1.      W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które są codziennie o godz. 7.00
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

4.      Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej piątek czwartek o godz. 8.30, okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. a w piątek od g. 8.00. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej dzieci, młodzież, rodziców, pana Dyrektora, nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz wszystkich pracowników szkoły. Będziemy także prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

5.      Spotkanie Oazowe w czwartek po Mszy św. wieczornej.

6.      W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po mszy św. o 17.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo czerwcowe.

1. Zbliża się czas wakacji i urlopów, rodzicom i opiekunom przypominamy o trosce, by ich dzieci, młodzież i oni sami w czasie wakacyjnego wypoczynku mogli skorzystać z niedzielnej Mszy św. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu wypoczynku.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  3. Dziękuję za wspólną modlitwę w czasie nabożeństwa fatimskiego dzieciom w strojach komunijnych i sypiącym kwiaty, Oazie, niosącym figurę i baldachim, odmawiającym różaniec i wszystkim wiernym. Już dzisiaj zapraszam na następne nabożeństwo w lipcu.
  4. Dziękuję wczorajszym ogrodnikom za prace przy sadzeniu roślin w obejściu kościoła. Jest to nasza wspólna sprawa by upiększać miejsce przebywania Boga w naszej parafii w naszym kościele. Zostało bardzo wiele wykonane choć jeszcze trochę pracy pozostało – alejki w stronę cmentarza i parkingu. W najbliższym czasie będą kontynuowane. Trzeba będzie wysypać jeszcze kamieniem miejsca gdzie zostały posadzone rośliny. Panu Bogdanowi Pałaszowi za ziemię.
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, Historia Kościoła, Apostolstwo chorych.

10. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz, Andrzej Buksa zam. Rokiciny Podh., Klaudia Pędzimąż zam. Spytkowice.

Petycja w sprawie zasad nauczania w szkole religii!

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków i organizacji lekcji religii, który przygotowało Ministerstwo Edukacji Narodowej (m.in. możliwość łączenia oddziałów do 30 osób w klasach IV-VIII szkoły podstawowej i w szkole ponadpodstawowej oraz do 25 osób w przedszkolach i klasach I-III szkoły podstawowej, w tym możliwość łączenia różnych oddziałów np. klasy IV z VIII), zachęcam do podjęcia działań zgodnie z przysługującym nam prawem.

Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu zmiany wyżej wymienionego rozporządzenia, dlatego proponuję wyrażanie sprzeciwu wobec zmian, które uderzają w uczniów i nauczycieli religii. W szkole rozdam dzieciom i młodzieży pismo, które jest wyrazem sprzeciwu wobec projektu tych zmian. Zachęcam do podpisania go i przesłania listem poleconym na adres Ministerstwa Edukacji Narodowej (al. Jana Chrystiana Szucha 25 00-918 Warszawa), lub pocztą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), lub dostarczenie mnie tego pisma i wspólnie zostaną one wysłane.

Zachęcam do propagowania petycji osobom zatroskanym o katechizację.

W związku z niepokojami dotyczącymi sytuacji lekcji religii w przyszłym roku szkolnym zachęcam do modlitwy i wspólnego zaangażowania w obronie lekcji religii. Nie pozwólmy się podzielić. Podejmijmy wspólne działania. Bądźmy świadkami Jezusa. Starajmy się ukazać dobro, jakie wynika z obecności lekcji religii w polskiej szkole.

Z wyrazami szacunku ks. Konrad Kozioł dyrektor Wydziału Katechetycznego w Krakowie.

1. Prasa katolicka: „Gość niedzielny” Gość niedzielny extra o matkach.   Dla dzieci:  Staś i Mały Gość.
  2. Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.
  3. Zawierzając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Terminy mszy św. gregorianek i intencji przekazanych innym kapłanom do odprawienia wywieszone są w gablocie, a dotyczą one:

GREGORIANKI:   + Andrzej Pasieczny od 1 do 30 lipca, + Tadeusz Pniaczek od 1 do 30 sierpnia;

Intencje INDYWIDUALNE: , + Józef Filas 67 int. termin do ustalenia!!!, + Tadeusz Pniaczek – 5 int.,,  + Andrzej Pasieczny – 47 int.,

{mosmap}