Kancelaria Parafii

 

Ogłoszenia duszpasterskie

4    Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023r.

 

1.       Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem na misje. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  o godz. 15:00. Za tydzień na Gorzkich Żalach zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w  piątek: dla dzieci o godz. 15:00, a o godz. 16.30 Drogę Krzyżową poprowadzi klasa VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania.

 

2.       Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
– w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 będzie możliwość podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Stosowne deklaracje do zabrania z kościoła przy wejściu do kościoła.

3.      Składam serdeczne podziękowanie za uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Bóg zapłać również za pomoc zorganizowania rekolekcji na plebani za posiłki i ciasto.

 

4.      Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii w piątek 31 marca.

 

5.      W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej i dyskusji publicznej głosami ataku na świętość i osobę Świętego Jana Pawła II, jako ludzie wierzący i Polacy, nie możemy pozostać w postawie bierności i obojętności. Chcemy wyrazić sprzeciw wobec tych ataków, a nade wszystko solidarność i naszą wdzięczność wobec Osoby Jana Pawła II, Jego nauczania, posłannictwa i wartości, które głosił i którymi żył, czego wielu z nas było przecież świadkami. 25 marca (sobota) o 15:00 zapraszamy na marsz modlitewny spod kościoła św. Marii Magdaleny i św. Teresy w Rabce pod pomnik Jana Pawła II w Parku Miejskim w Rabce. Natomiast 2 kwietnia (niedziela) o 20:00 Metropolita Krakowski zaprasza na modlitwę pod oknem papieskim na Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

 

6.      Składam podziękowanie za ofiary na sprzątanie kościoła indywidualne z Zagród, oraz rolom Jeleniówka, Winiarskówka i Zamarłówka; oraz na ogrzewanie roli Zamarłówka.

 

7.      Przypominamy o zmianie czasu zimowego na letni w nocy z 25 na 26 marca.

 

8.      Za tydzień Siostry Franciszkanki z Łysej Góry zapraszają kiermasz  świąteczno-wielkanocnego w niedzielę 26.03.

 

9.      Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do wspólnego przygotowania palm na Niedzielę Palmową. Ogłaszamy konkurs w dwóch kategoriach: na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie i nagrodzenie uczestników odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11:00

icon