OgłoszeniIV NIEDZIELA WIELKANOCNA  21.04.2024.

1.         Dzisiaj przeżywamy w Kościele NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA. 60 lat temu ustanowił ją papież Paweł VI. Modlimy się więc o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy również  o osobach duchownych, które wyszły z naszej Wspólnoty parafialnej.

2.       We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski.

3.       W czwartek Święto Świętego Marka Ewangelisty, modlimy się o urodzaje, błogosławieństwo w pracy rolników, o pokój na świecie
i za głodujących. Przepraszajmy też za grzechy wyrzucania jedzenia i bezrozumne zakupy. Msza Św. i Adoracja w tym dniu o g. 18.00.

4.      Próby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św. odbywać się będą w ramach lekcji religii i zaraz po nich: w poniedziałek, wtorek i piątek. Sprzątanie kościoła i wokół oraz dekorowanie na uroczystość I Komunii będzie 2 maja.

5.       Podziękowania parafianom, którzy brali udział w pracach porządkowych przy grocie. Strażakom za usunięcie drzewa i zabezpieczenie terenu, p. Bogdanowi Pałaszowi za usunięcie korzenia, Panu Wójtowi i Gminie Raba Wyżna za uzupełnienie ogrodzenia i p. Dariuszowi Chudoba za uzupełnienie kostki brukowej.

6.       Ponawiam serdeczną prośbę dotyczącą naszego cmentarza i przypominam kilka zasad:

- Śmieci cmentarne wyrzucamy do kontenerów a nie pozostawiamy ich przy pojemnikach;

- Duże odpady jak np. resztki obudowy grobu czy wieńce usuwamy z cmentarza we własnym zakresie i utylizujemy u siebie w domu;

- Wszelkie prace budowlane itp. na cmentarzu, muszą być wcześniej uzgodnione w kancelarii parafialnej;

- Proszę również o odpowiedzialność i regulowanie opłat za miejsce na cmentarzu tzw. pokładne, tam gdzie minął okres 20 lat tej opłaty;

- Za stan techniczny pomnika nagrobnego odpowiada jego opiekun.

7. Dzisiaj możemy nabyć Gość Niedzielny oraz Gość niedzielny extra.

8. Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej, studio piosenki Young Stras i współorganizatorzy zapraszają na koncert charytatywny grany dla Zuzi Koszarek, która chora jest na ostrą białaczkę. Koncert wraz z atrakcjami odbędzie się w remizie OSP Raba Wyżna 27 kwietnia 2024 – serdecznie zapraszamy.

9. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek dla chorego Sebastiana, leżącego w szpitalu w Bielsku Białej w śpiączce od dwóch tygodni po nieszczęśliwym wypadku a  potrzeba jest kontynuacja leczenia na klinice w Krakowie.  Sam transport chorego jest sporym kosztem do udźwignięcia dla rodziny i bliskich. Z prośbą o wsparcie zwróciła się z rodziny p. Bożena Paluch.

10. Zawierzając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła,

polecajmy szczególnie wszystkich tegorocznych maturzystów i pokój dla świata.

11. Zapowiedzi przedślubne:

I           Michał Buksa, zam. Rokiciny Podh.

Katarzyna Leksander, zam. Ludźmierz;

II         Stanisław Walkosz, zam. Zakopane,

Anna Leśnicka, zam. Rokiciny Podh.

6.     Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia!

Terminy mszy św. gregorianek i intencji przekazanych innym kapłanom do odprawienia wywieszone są w gablocie, a dotyczą one:

GREGORIANKI:   + Andrzej Pasieczny od 1 do 30 lipca, + Tadeusz Pniaczek od 1 do 30 sierpnia;

Intencje INDYWIDUALNE: , + Józef Filas 67 int. termin do ustalenia!!!, + Tadeusz Pniaczek – 5 int.,,  + Andrzej Pasieczny – 47 int.,