Kancelaria Parafii

 

 Ogłoszenia parafialne - 26 Niedziela Zwykła - 1 października 2023r.

1.    Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennym odmawianiu różańca -  w naszym kościele nabożeństwo od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 a w niedziele o 10.30Dzieci w sposób szczególny zapraszamy do prowadzenia różańca: - poniedziałki klasy: I, II,III,  - wtorek klasy: VII oraz VIII jako dziękczynienie za przyjęty Sakrament Bierzmowania  - środa klasy klasy: VIa,VIb  - czwartekklasy: IV i V,  - piątek OAZA  - sobota Róże Rodzin. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

2.    Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3.    W liturgii wspominamy: dziś Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w całym Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.

4.    W poniedziałek wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

5.     W środę wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.

6.    W środę spowiedź święta dla kandydatów do Bierzmowania, rodziców, świadków i krewnych od godz. 18 – 19.00.

  1. W czwartek wspominamy św. Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938). Święty Jan Paweł II zwykł nazywać ją „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata.
  2. W pierwszą sobotę wspominamy Najświętsza Maryję Pannę Różańcową, tym bardziej zapraszam wszystkich parafian na Mszę Świętą i modlitwę różańcową do naszego kościoła na godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź ogólna w pierwszy czwartek od godz. 16.00. W czwartek młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania o godz. 17.00. Różaniec wyjątkowo będzie o godz. 16.30 z komunią św. dla tych, którzy nie będą uczestniczyć w mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Próby dla kandydatów do Bierzmowania w poniedziałek, wtorek po różańcu.
  4. W pierwszy piątek Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. i popołudniu  o godz. 17.00 z Różańcem. Przypomnę, że w pierwsze piątki i przypadające w ten  dzień uroczystości kancelaria jest nieczynna.

11. W przyszłą niedzielę Koło Gospodyń, Stowarzyszenie z Przytupem i Uczniowie z Rodzicami z naszej Szkoły organizują kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na ratowanie życia Kubusia z Podsarnia. Niestety choroba powróciła i konieczne jest  dalsze leczenie i potrzebny jest przeszczep, który może być przeprowadzony w klinice w Niemczech już w październiku. Rodzice wraz z organizatorami proszą o wsparcie – razem możemy pokonać chorobę.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień.

13.  Wyjazd pielgrzymów do Sanktuarium Maryjnego w Lourdes w przyszłą niedzielę o godz. 2.45 przy sklepie GROSZEK.

14.  W imieniu naszym oraz chorego Olka chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie, oraz okazaną pomoc wszystkim Parafianom. Kwota jaka została zebrana w dniu 24.09.2023 to 1274zl. 

7.      Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o  pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

 

{mosmap}